Czas by schudnąć!
Otyłość zabija!
Zawały serca, udary mózgu, amputowane kończyny, nowotwory- to tylko nie które z powikłań otyłości. Nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, miażdżyca, a nawet depresja- to wciąż nie wszystkie z chorób, których sprawcą w wielu przypadkach jest właśnie nadmiar tkanki tłuszczowej i nadwaga. A problemów wynikających z otyłości jest znacznie, znacznie więcej.

Wg. statystyk ponad połowa Polaków jest za gruba. Co piąty z nas jest otyły. I nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się poprawić. Czas z tym skończyć! Czas wziąć się za siebie. Wziąć swoje zdrowie i co najważniejsze- życie we własne ręce.

Żaden lekarz, żadne tabletki nie uchronią Cię tak dobrze przed chorobami stanowiącymi konsekwencję otyłości co zdrowa dieta, ruch i stopniowy powrót do szczupłej sylwetki.

Minęły ponad dwie dekady od kiedy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła epidemię otyłości, uznając walkę z nadmiarem tłuszczu za priorytet dla ochrony ludzi przed licznymi chorobami i przedwczesną śmiercią. Niestety, problemy wynikające z braku ruchu i obżarstwa, śmieciową żywnością zwłaszcza wciąż są bagatelizowane. Czas to zmienić.

Odchudzanie to już nie tylko problem natury estetycznej. W tej chwili walka toczy się o Wasze zdrowie i życie.

Jako lekarz mam dość wciskania pacjentom tabletek mających łagodzić objawy chorób i jednocześnie przymykania oczu na ich przyczynę. Wkurza mnie to! I chcę to zmienić. Dlatego ruszam z cyklem artykułów medycznych, którymi mam nadzieję poprawić świadomość dotyczącą konsekwencji obżarstwa połączonego z brakiem ruchu. Podpowiem jak zmienić styl życia na lepszy, zdrowszy, a tym, którzy będą chcieli pomogę schudnąć.
Nie bez satysfakcji pragnę również wspomnieć, że w najbliższym czasie ukaże się w druku już trzecia książka spod mojego pióra.

„Nie bądź grubasem. Medycyna bez ściemy”- książka o leczeniu otyłości, zdrowiu, diecie i ruchu jest już u wydawcy- Zdrowie bez leków.

Zanim ukaże się w sprzedaży, zapraszam do artykułów. Mam nadzieję, że przypadną Wam one do gustu. Kolejne już nie długo.