Jak pozbyć się brzucha szybko, łatwo i przyjemnie?
Jest na to prosta i skuteczna metoda!
Wystarczy nawet 15 do 30 minut. Najlepiej codziennie, ale jeśli wygospodarujesz kilkanaście minut co drugi dzień, także pozbędziesz się oponki!
W czym tkwi sekret?
Jest nim trening cardio. Brzmi poważnie, ale chodzi o proste ćwiczenia. By je wykonać nie musisz wcale być sportowcem. Wystarczy, że wstaniesz z fotela i po prostu…zaczniesz się ruszać!
Trening cardio to tak na prawdę każdy wysiłek tlenowy, czyli taki, który możesz wykonywać nawet za bardzo się nie męcząc. Wystarczy, że twoje serce zacznie bić nieco szybciej niż kiedy leniuchujesz. Przy takiej intensywności każdy trening będzie przyjemny i chętnie do niego wrócisz.

Korzyści?
Tych jest co niemiara. Podczas wysiłku tlenowego poprawia się metabolizm tkanek. Kości i mięśnie rosną w siłę. Serce, a także naczynia krwionośne stają się zdrowsze i działają sprawniej. Dotleniony mózg jeszcze na długo po treningu działa lepiej. Poprawia się pamięć i zdolność uczenia. Endorfiny poprawiają nastrój. Dzięki temu jeszcze na długo po treningu będziesz się uśmiechać. A jeśli zależy ci na pozbyciu się oponki z brzucha- dobra wiadomość.
Wysiłek tlenowy to najlepszy sposób, aby skutecznie pozbyć się brzucha!
Dzięki tym ćwiczeniom nie organizm nie tylko sprawnie spala tłuszcz. Zmniejsza się także apetyt, w tym ten na słodycze.

Jak ćwiczyć, aby skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej? Piękna pogoda i słońce za oknem zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu. Dlatego polecam spacery, jazdę na rowerze lub na rolkach. To nic, że nie jeździłeś od dawna. Lato to idealna okazja, aby powrócić do aktywności, które kiedyś sprawiały ci radość. Kto wie, może i teraz odnajdziesz w tym frajdę? Warto spróbować.

Skąd mieć pewność, że wykonywane ćwiczenia są dalej treningiem tlenowym?

Badając tętno na nadgarstku lub szyi możesz policzyć ilość uderzeń serca w ciągu minuty, czyli swój puls. Nie powinien przekraczać 150 uderzeń na minutę. Pomoc stanowią dostępne w sklepach sportowych pulsometry, które policzą tempo pracy serca za ciebie. Nie potrzebujesz jednak specjalistycznego sprzętu. Na początku wystarczy, jeśli będziesz utrzymywać takie tempo ćwiczeń, podczas którego mógłbyś swobodnie rozmawiać lub nucić ulubioną piosenkę, nie tracąc przy tym oddechu.

Zacznij się ruszać, a wkrótce zadziwią cię efekty. W końcu już w IV w. p.n.e Hipokrates pisał ” Gdybyśmy mogli dostarczyć każdemu odpowiednią ilość pożywienia i wysiłku fizycznego, nie za małą i nie za dużą, znaleźlibyśmy najbezpieczniejszą drogę do zdrowia”.

33367564_393097761167654_209874388667858944_o